روز پشتیبان گیری – چرا باید شروع به کار جدی گرفتن نسخه پشتیبان خود کنید

روز پشتیبان گیری - چرا باید شروع به کار جدی گرفتن نسخه پشتیبان خود کنید

[ad_1]

در ۳۱ مارس ، گیك های فن آوری در سراسر جهان روز جهانی پشتیبان گیری را جشن می گیرند. همانطور که وب سایت رسمی خردمندانه توصیه می کند ، “یک آوریل نباشید.”

روز جهانی پشتیبان گیری ایجاد شده است تا مردم بتوانند در مورد اهمیت پشتیبان گیری منظم برای پرونده ها ، داده ها و کارهای دیگر صحبت و یاد بگیرند. برای کاربران وردپرس ، Backup Day یک یادآوری اساسی است که هر وب سایت باید یک سیستم پشتیبان در اختیار داشته باشد.

در اینجا آنچه را که ما پوشش خواهیم داد:

  • چرا پشتیبان گیری بسیار مهم است
  • چگونه وردپرس پشتیبان گیری از کار شما را آسان می کند
  • یک راهنمای ساده برای ایجاد نسخه پشتیبان از وردپرس

چرا به طور کلی پشتیبان گیری بسیار مهم است

اگرچه ممکن است فکر کنید کار شما پس از ذخیره ایمن است ، خرابی های غیرمنتظره ، ویروس ها ، خطاها و حوادث منجر به پاک شدن داده ها می شود.

همانطور که روز جهانی پشتیبان گیری یادآوری می کند ، ۲۹٪ از “فاجعه” های داده های دیجیتال از دست رفته ناشی از تصادفات است و از هر ۱۰ رایانه هر ماه یک نفر طعمه ویروس ها می شود – بنابراین تلفات بسیار بیشتر از آن است که بسیاری از ما تصور می کنیم.

چرا پشتیبان گیری برای وردپرس بسیار مهم است

حتی به عنوان یک کاربر با تجربه وردپرس ، همه چیز می تواند به طور غیر منتظره ای اشتباه پیش برود. در اینجا چند دلیل مهم است که پشتیبان گیری برای همه کسانی که از سیستم عامل استفاده می کنند مهم است.

تصادفات و خطاها

وقتی نوبت به وردپرس می رسد ، هنگام بروزرسانی مضامین ، نصب نسخه های جدید محصولات و در هنگام مهاجرت وب سایت ، خطاها و حوادثی رخ می دهد.

با یک نسخه پشتیبان تهیه از کار دوم ، این ضررهای تصادفی می تواند بسیار کمتر باشد. به همین دلیل پشتیبان گیری از کار شما همیشه بهترین روش است. با بازگرداندن آخرین نسخه ذخیره شده وب سایت خود ، مشکلات ، اشتباهات یا ضررهای شما قابل حل است.

هک وب سایت

حتی وب سایت های کوچک نیز می توانند مورد هدف مجرمان سایبری قرار بگیرند. صرف نظر از اندازه وب سایت ، داشتن یک نسخه پشتیبان تهیه شده در صورت به خطر افتادن وب سایت توسط یک هکر بسیار حیاتی است.

وقتی وب سایت شما هک می شود ، ممکن است اطلاعات و داده های حیاتی خود را از دست بدهید. اما با تهیه نسخه پشتیبان ، دیگر نگران مراحل سخت بازیابی این اطلاعات نخواهید بود.

قطع شدن سرور

در حالی که میزبان های معتبر وب سایت ممکن است بتوانند سرورهای خود را تقریباً همیشه فعال و فعال نگه دارند ، مراکز داده می توانند به طور غیر منتظره خراب شوند. اگر سرور شما خراب شود ، ممکن است متوجه شوید که برخی از داده های وب سایت شما از بین رفته است. با تهیه نسخه پشتیبان در جای دیگر ، دیگر نگران این قطع شدن ها نخواهید بود.

هر چند وقت یکبار باید از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید

بسیاری از مردم تعجب می کنند که چند بار از وب سایت خود پشتیبان تهیه می کنند. فرکانس بهینه می تواند از وب سایت به وب سایت دیگر متفاوت باشد.

به عنوان مثال ، اگر وب سایت خود را چندین بار در هفته به روز می کنید ، توصیه می کنیم هفته ای دو یا سه بار به روزرسانی خودکار انجام دهید. با این وجود ، اگر فقط چند بار در ماه وب سایت خود را به روز کنید ، ممکن است با پشتیبان گیری های کم تکرار از دسترس خارج شوید.

صرف نظر از اینکه چند بار به روزرسانی خودکار را برای وب سایت خود تنظیم می کنید ، عاقلانه است که بخاطر بسپارید یک نسخه پشتیبان اضافی درست قبل از هرگونه بروزرسانی یا انتقال مهم ایجاد کنید. به این ترتیب ، اگر همه چیز اشتباه پیش برود ، دیگر نگران از دست دادن همه چیز نخواهید بود.

همچنین اگر قبل از تهیه نسخه پشتیبان برنامه ریزی شده بعدی ، بلافاصله پس از هرگونه بروزرسانی قابل توجه ، پشتیبان دیگری ایجاد کنید ، بهترین روش است.

وردپرس چگونه پشتیبان گیری را آسان می کند

به عنوان یک کاربر وردپرس ، تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود نسبتاً ساده است. وردپرس امکان تهیه نسخه پشتیبان از کل وب سایت و پایگاه داده آن را به صورت خودکار فراهم می کند.

بسته به میزبان وب سایت شما ، وب سایت شما ممکن است از قبل به طور خودکار نسخه پشتیبان تهیه کند.

به عنوان مثال ، در اینجا در Nex1host ، در صورت بروز هرگونه مشکل ، به طور خودکار از پرونده وب سایت شما پرونده های پشتیبان ایجاد می کنیم. آیا می خواهید در مورد سیستم پشتیبان گیری خودکار ما اطلاعات بیشتری کسب کنید یا اینکه چگونه می توانید نسخه قدیمی وب سایت خود را بازیابی کنید؟ از طریق چت آنلاین با ما در تماس باشید.

اگر میزبان شما پشتیبان گیری خودکار را ارائه نمی دهد ، چندین افزونه وردپرس وجود دارد که روند تهیه نسخه پشتیبان را نسبتاً آسان می کند:

  • UpdraftPlus که به شما امکان می دهد پرونده ها را در cloud بارگذاری کنید.
  • BackupBuddy ، که به شما امکان می دهد پشتیبان گیری خودکار از وب سایت خود را مستقیماً به فضای ابری خود برنامه ریزی کنید.
  • Jetpack ، یک افزونه پشتیبان گیری رایگان. طبق WhoIsHostingThis ، بیش از دو میلیون وب سایت جدید این افزونه را فقط در سال ۲۰۱۹ نصب کرده اند.

این افزونه ها شما را قادر می سازند نسخه های وب سایت خود را با کلیک یک دکمه ، با دور زدن پشتیبان گیری دستی پیچیده تر و وقت گیر ، در ابر خود ذخیره کنید.

گزینه دیگر ایجاد نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس خود است. اگر میزبان شما از cPanel استفاده می کند ، به PHPMyAdmin یا MySQL بروید تا پایگاه داده خود را به صورت دستی بارگیری کرده و در جای دیگر رایانه خود ذخیره کنید.

همانطور که روز جهانی پشتیبان به ما یادآوری می کند ، همه بلایا اجتناب ناپذیر نیستند. پشتیبان گیری ها آرامش خاطر را ایجاد می کنند ، بنابراین حتی بدترین تصادفات نیز آنقدر ویرانگر نیستند.

ما در Nex1host از وب سایت وردپرس شما پشتیبانی عملی ارائه می دهیم. از میزبانی گرفته تا راه اندازی دامنه اولیه تا طراحی تم سفارشی ، تیم متخصص ما اجرای یک وب سایت وردپرس را آسان می کند.

بعلاوه ، ما پشتیبان گیری خودکار وردپرس را ارائه می دهیم ، بنابراین نیازی نیست که بخواهید به صورت دستی از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید.

درباره شروع کار با Nex1host اطلاعات کسب کنید ، یا با ما در ارتباط باشید تا در مورد چگونگی کمک به ما صحبت کنید.

[ad_2]

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.